Нови 69 училища стават иновативни през учебната 2023/2024 г.

548 ще са иновативните училища в България през учебната 2023/2024 г. – с 6 повече от миналата година. Това предвижда публикуваният за обществено обсъждане Списък. Те разработват и въвеждат нови методи на преподаване, внедряват иновативни елементи в организацията и съдържанието на обучението, усъвършенстват управлението си. Иновативните процеси се въвеждат в продължение на четири години, като за всяка учебна година са описани конкретно етапите на напредъка и резултатите, които подлежат на мониторинг. В тях са определени целите и идеите, свързани с личностното, интелектуалното и емоционалното развитие на учениците.

П р о е к т !
ЗА приемане на Списък на иновативните училища в Република България за
учебната 2023/2024 година

ОБЩИНА Населено място Училище
1 Банско Банско
 Начално училище „Св. Паисий Хилендарски“
2 Благоевград Благоевград Четвърто основно училище “ Димчо Дебелянов“
3 Благоевград Благоевград Седмо средно училище „Кузман Шапкарев“
4 Благоевград Благоевград Средно училище с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“
5 Благоевград Благоевград Професионална гимназия по туризъм и лека промишленост „Гоце Делчев“
6 Гоце Делчев Гоце Делчев Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“
7 Гоце Делчев Гоце Делчев Първо основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
8 Гоце Делчев Гоце Делчев Професионална гимназия по механизация на селското стопанство „Пейо Крачолов Яворов“
9 Петрич Петрич Професионална гимназия по икономика и туризъм “ Проф. д-р Асен Златаров“
10 Петрич Петрич Трето основно училище „Гоце Делчев“
11 Петрич Петрич Професионална гимназия по механоелектротехника „Юрий Гагарин“
12 Разлог Разлог Начално училище „Яне Сандански“
13 Хаджидимово Абланица Средно училище Св. Паисий Хилендарски“
14 Айтос Айтос Средно училище „Никола Йонков Вапцаров“
15 Айтос Карагеоргиево Основно училище „Св.Св.Кирил и Методий“
16 Айтос Мъглен Основно училище „Христо Ботев“
17 Айтос Пирне Основно училище „Христо Ботев“
18 Айтос Тополица Основно училище „Светлина“
19 Бургас Бургас Частно начално училище „Селестен Френе“
20 Бургас Бургас Начално базово училище „Михаил Лъкатник“
21 Бургас Бургас Основно училище „Петко Рачев Славейков“
22 Бургас Бургас Основно училище „Св. княз Борис І“
23 Бургас Бургас Основно училище „Любен Каравелов“
24 Бургас Бургас Основно училище „Антон Страшимиров“
25 Бургас Бургас Основно училище „Св. Климент Охридски“
26 Бургас Бургас Основно училище „Георги Бенковски“
27 Бургас Бургас Основно училище „Пейо Крачолов Яворов“
28 Бургас Бургас Основно училище „Васил Априлов“
29 Бургас Бургас Основно училище „Братя Миладинови“
30 Бургас Бургас Основно училище „Елин Пелин“
31 Бургас Бургас Обединено училище „Васил Левски“
32 Бургас Бургас Основно училище „Христо Ботев“
33 Бургас Бургас Основно училище “ Христо Ботев“
34 Бургас Бургас Основно училище „Иван Вазов“
35 Бургас Бургас Основно училище “ Христо Ботев“
36 Бургас Бургас Средно училище „Иван Вазов“
37 Бургас Бургас Средно училище “ Йордан Йовков“
38 Бургас Бургас Средно училище „Епископ Константин Преславски“
39 Бургас Бургас Средно училище Добри Чинтулов“
40 Бургас Бургас Средно училище „Константин Петканов“
41 Бургас Бургас Немска езикова гимназия „Гьоте“
42 Бургас Бургас Основно училище „Александър Георгиев-Коджакафалията“
43 Бургас Бургас Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов „Свети Никола“
44 Бургас Бургас Професионална гимназия по механоелектротехника и електроника
45 Бургас Бургас Търговска гимназия
46 Бургас Бургас Професионална гимназия по химични технологии „Акад. Н. Д. Зелинский“
47 Бургас Бургас Професионална гимназия по транспорт
48 Бургас Бургас Професионална техническа гимназия
49 Бургас Бургас Професионална гимназия по сградостроителство и инсталации „Пеньо Пенев“
50 Бургас Бургас Основно училище „Христо Ботев“
51 Бургас Бургас Спортно училище „Юрий Гагарин“
52 Карнобат Карнобат Основно училище „Христо Смирненски“
53 Карнобат Карнобат Средно училище „Св.Св.Кирил и Методий“
54 Несебър Обзор Обединено училище „Св.Св.Кирил и Методий“
55 Несебър Равда Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
56 Поморие Ахелой Основно училище „Христо Ботев“
57 Поморие Гълъбец Основно училище „Георги Стойков Раковски“
58 Поморие Поморие Основно училище „Христо Ботев“
59 Приморско Приморско Средно училище „Никола Йонков Вапцаров“
60 Руен Дъскотна Основно училище „Климент Охридски“
61 Руен Руен Средно училище „Елин Пелин“
62 Созопол Росен Обединено училище „Христо Ботев“
63 Созопол Созопол Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
64 Царево Царево Средно училище „Никола Йонков Вапцаров“
65 Аврен Аврен Частно средно училище „Юрий Гагарин“
66 Аврен Аврен Основно училище „Христо Ботев“
67 Аксаково Любен Каравелово Обединено училище „Иван Вазов“
68 Варна Варна Основно училище „Антон Страшимиров“
69 Варна Варна Основно училище „Захари Стоянов“
70 Варна Варна Основно училище „Йордан Йовков“
71 Варна Варна Основно училище „Капитан Петко войвода“
72 Варна Варна Основно училище „Панайот Волов“
73 Варна Варна Основно училище „Петко Рачов Славейков“
74 Варна Варна Основно училище „Христо Ботев“
75 Варна Варна Основно училище „Цар Симеон І“
76 Варна Варна Седмо средно училище „Найден Геров“
77 Варна Варна Средно училище „Гео Милев“
78 Варна Варна Средно училище „Любен Каравелов“
79 Варна Варна Средно училище „Пейо Крачолов Яворов“
80 Варна Варна ІV Езикова гимназия „Фредерик Жолио – Кюри“
81 Варна Варна Първа езикова гимназия
82 Варна Варна Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“
83 Варна Варна Частно средно училище „Аз съм българче“
84 Варна Варна Частно основно училище „Прогресивно образование 2 – Варна“
85 Варна Варна Частна профилирана гимназия „Антоан дьо Сент-Екзюпери“
86 Варна Варна Частно основно училище „Малкият принц“
87 Варна Варна Частно основно училище Феникс 2020
88 Варна Варна Варненска морска гимназия „Св. Николай Чудотворец“
89 Варна Варна III Oсновно училище „Ангел Кънчев“
90 Варна Варна Частно средно училище „Мечтатели“
91 Варна Варна Основно училище „Св. Патриарх Евтимий“
92 Варна Варна Основно училище „Черноризец Храбър“
93 Варна Варна Професионална гимназия по компютърно моделиране и компютърни системи „Академик Благовест Сендов“
94 Варна Варна Частно средно училище „Демократично образование Варна“
95 Варна Варна Второ основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
96 Дългопол Дългопол Средно училище „Св. Климент Охридски“
97 Дългопол Цонево Обединено училище „Христо Ботев“
98 Провадия Блъсково Обединено училище „Св.Св.Кирил и Методий“
99 Велико Търново Велико Търново Основно училище „Бачо Киро“
100 Велико Търново Велико Търново Основно училище „Св. Патриарх Евтимий“
101 Велико Търново Велико Търново Основно училище „Димитър Благоев“
102 Велико Търново Велико Търново Основно училище „Петко Рачев Славейков“
103 Велико Търново Велико Търново Природо-математическа гимназия „Васил Друмев“
104 Велико Търново Велико Търново Средно училище „Емилиян Станев“
105 Велико Търново Велико Търново Средно училище „Владимир Комаров“
106 Велико Търново Велико Търново Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Ангел Попов“
107 Велико Търново Килифарево Основно училище “ Неофит Рилски „
108 Велико Търново Самоводене Основно училище „Христо Смирненски“
109 Горна Оряховица Горна Оряховица Средно училище „Георги Измирлиев“
110 Горна Оряховица Горна Оряховица Средно училище „Вичо Грънчаров“
111 Горна Оряховица Поликраище Основно училище „Св.Св.Кирил и Методий“
112 Златарица Златарица Професионална гимназия по механизация на селското стопанство „Никола Златарски“
113 Лясковец Джулюница Обединено училище „Петко Рачев Славейков“
114 Лясковец Лясковец Начално училище „Цани Гинчев“
115 Павликени Павликени Основно училище „Св. Климент Охридски“
116 Павликени Павликени Средно училище „Бачо Киро“
117 Свищов Свищов Средно училище „Цветан Радославов“
118 Свищов Свищов Средно училище „Димитър Благоев“
119 Свищов Свищов Професионална държавна търговска гимназия „Димитър Хадживасилев“
120 Свищов Свищов Свищовска професионална гимназия „Алеко Константинов“
121 Свищов Свищов Средно училище „Николай Катранов“
122 Стражица Стражица Средно училище „Ангел Каралийчев“
123 Видин Видин Професионална гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“
124 Видин Видин Средно училище „Цар Симеон Велики“
125 Видин Видин Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
126 Видин Видин Основно училище „Иван Вазов“
127 Видин Видин Гимназия с преподаване на чужди езици „Йордан Радичков“
128 Ново село Ново село Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
129 Бяла Слатина Бяла Слатина Професионална гимназия по облекло „Елисавета Багряна“
130 Бяла Слатина Бяла Слатина Начално училище „Цани Гинчев“
131 Бяла Слатина Попица Основно училище „Св.св.Кирил и Методий“
132 Бяла Слатина Търнава Основно училище „Христо Ботев“
133 Бяла Слатина Търнак Основно училище „Георги Стойков Раковски“
134 Враца Враца Средно училище „Козма Тричков“
135 Враца Враца Основно училище „Васил Левски“
136 Враца Враца Професионална техническа гимназия „Н. Й. Вапцаров“
137 Враца Враца Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство
138 Враца Враца Професионална гимназия „Димитраки Хаджитошин“
139 Козлодуй Козлодуй Средно училище „Христо Ботев“
140 Мездра Мездра Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
141 Оряхово Селановци Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
142 Габрово Габрово Основно училище „Неофит Рилски“
143 Габрово Габрово Основно училище „Христо Ботев“
144 Габрово Габрово Средно училище „Райчо Каролев“
145 Габрово Габрово Природоматематическа гимназия „Академик Иван Гюзелев“
146 Габрово Габрово Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“
147 Севлиево Севлиево Основно училище „Стефан Пешев“
148 Севлиево Севлиево Професионална гимназия по механоелектротехника „Ген.Иван Бъчваров“
149 Севлиево Севлиево Професионална гимназия „Марин Попов“
150 Трявна Трявна Средно училище „Петко Рачев Славейков“
151 Трявна Трявна Национална гимназия за приложни изкуства „Тревненска школа“
152 Генерал Тошево Генерал Тошево Основно училище „Христо Смирненски“
153 Генерал Тошево Генерал Тошево Средно училищe „Никола Йонков Вапцаров“
154 Генерал Тошево Генерал Тошево Професионална гимназия по земеделие „Тодор Рачински“
155 Добрич Добрич Основно училище „Стефан Караджа“
156 Добрич Добрич Средно училище „Димитър Талев“
157 Добрич Добрич Средно училище „Любен Каравелов“
158 Добрич Добрич Финансово-стопанска гимназия „Васил Левски“
159 Добрич Добрич Частно основно училище „Мария Монтесори“
160 Добрич Добрич Сдружение „Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество Райко Цончев“
161 Добрич Добрич Частно средно училище с профилирана подготовка по чужди езици и математика „Леонардо да Винчи“
162 Каварна Каварна Средно училище „Стефан Караджа“
163 Шабла Шабла Средно училище „Асен Златаров“
164 Ардино Ардино Средно училище „Васил Левски“
165 Крумовград Крумовград Средно училище „Васил Левски“
166 Кърджали Кърджали Средно училище „Йордан Йовков“
167 Кърджали Кърджали Средно училище „Петко Рачов Славейков“
168 Кърджали Кърджали Езикова гимназия „Христо Ботев“
169 Кърджали Кърджали Професионална гимназия по икономика „Алеко Константинов“
170 Кърджали Кърджали Професионална гимназия по облекло и дизайн „Евридика“
171 Кърджали Кърджали Професионална гимназия по електротехника и електроника „Капитан Петко войвода“
172 Кърджали Миладиново Основно училище „Христо Ботев“
173 Кърджали Рани лист Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
174 Дупница Дупница Основно училище „Евлоги Георгиев“
175 Дупница Дупница Профилирана гимназия „Христо Ботев“
176 Кюстендил Кюстендил Основно училище „Професор Марин Дринов“
177 Кюстендил Кюстендил Начално училище „Св. Климент Охридски“
178 Кюстендил Кюстендил Природоматематическа гимназия „Проф. Емануил Иванов“
179 Кюстендил Кюстендил Професионална гимназия по икономика и мениджмънт „Йордан Захариев“
180 Ловеч Ловеч Основно училище „Васил Левски“
181 Ловеч Ловеч Основно училище „Христо Никифоров“
182 Ловеч Ловеч Профилирана природо-математическа гимназия
183 Ловеч Ловеч Професионална гимназия по механоелектротехника
184 Ловеч Ловеч Национална професионална гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Димитър Димов“
185 Луковит Дерманци Обединено училище „Неофит Рилски“
186 Луковит Луковит Средно училище „Алеко Константинов“
187 Тетевен Тетевен Средно училище „Георги Бенковски“
188 Тетевен Тетевен Национална професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване „Сава Младенов“
189 Троян Дебнево Основно училище „Иван Вазов“
190 Троян Орешак Основно училище „Васил Левски“
191 Троян Троян Основно училище „Иван Хаджийски“
192 Троян Троян Средно училище „Васил Левски“
193 Троян Троян Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“
194 Троян Троян Средно училище „Св. Климент Охридски“
195 Бойчиновци Лехчево Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
196 Вълчедръм Вълчедръм Първо основно училище „Васил Левски“
197 Вълчедръм Вълчедръм Второ основнo училище „Иван Вaзов“
198 Вършец Вършец Средно училище „Иван Вазов“
199 Лом Лом Професионална гимназия по производствени технологии
200 Монтана Монтана Първо основно училище „Св.Св. Кирил и Методий“
201 Монтана Монтана Второ средно училище „Никола Йонков Вапцаров“
202 Монтана Монтана Седмо средно училище „Йордан Радичков“
203 Монтана Монтана Финансово-стопанска професионална гимназия „Васил Левски“
204 Велинград Велинград Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
205 Велинград Велинград Основно училище „Георги Бенковски“
206 Велинград Велинград Иновативна професионална гимназия по икономика и туризъм „Алеко Константинов“
207 Велинград Велинград Основно училище „Неофит Рилски“
208 Велинград Драгиново Средно училище „Методий Драгинов“
209 Пазарджик Пазарджик Професионална гимназия по икономика и мениджмънт
210 Пазарджик Пазарджик Oсновно училище „Професор Иван Батаклиев“
211 Пазарджик Пазарджик Основно училище „Христо Ботев“
212 Пазарджик Пазарджик Професионална гимназия по химични и хранителни технологии
213 Пазарджик Пазарджик Професионална гимназия по строителство и архитектура
214 Пазарджик Пазарджик Основно училище „Любен Каравелов“
215 Панагюрище Панагюрище Средно училище „Нешо Бончев“
216 Перник Дивотино Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
217 Перник Драгичево Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
218 Перник Перник Основно училище „Св. Иван Рилски“
219 Перник Перник ХІ Основно Училище „Елин Пелин“
220 Перник Перник VI Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий „
221 Перник Перник Средно училище с разширено изучаване на чужди езици „Д-р Петър Берон“
222 Перник Перник Природоматематическа гимназия „Христо Смирненски“
223 Перник Перник Гимназия с преподаване на чужди езици „Симеон Радев“
224 Перник Перник Професионална гимназия по икономика
225 Перник Перник ХІІІ Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
226 Перник Перник Професионална гимназия по техника и енергетика „Христо Ботев“
227 Перник Ярджиловци Основно училище „Отец Паисий“
228 Гулянци Гулянци Средно училище „Христо Смирненски“
229 Долна Митрополия Божурица Основно училище „Христо Ботев“
230 Долна Митрополия Тръстеник Средно училище „Евлоги Георгиев“
231 Долни Дъбник Долни Дъбник Начално училище „Св.св. Кирил и Методий“
232 Долни Дъбник Долни Дъбник Средно училище „Христо Ботев“
233 Долни Дъбник Долни Дъбник Професионална гимназия по селско стопанство „Професор Иван Иванов“
234 Кнежа Кнежа Основно училище „Васил Левски“
235 Кнежа Кнежа Основно училище „Отец Паисий“
236 Кнежа Кнежа Професионална гимназия по земеделие „Стефан Цанов“
237 Левски Асеновци Основно училище „Христо Ботев“
238 Плевен Беглеж Основно училище „Васил Левски“
239 Плевен Бохот Основно училище „Антон Страшимиров“
240 Плевен Плевен Начално училище „Христо Ботев“
241 Плевен Плевен Основно училище „Д-р Петър Берон“
242 Плевен Плевен Средно училище „Стоян Заимов“
243 Плевен Плевен Средно училище „Пейо Крачолов Яворов“
244 Плевен Плевен Държавна финансово-стопанска гимназия „Интелект“
245 Плевен Плевен Професионална гимназия по ресторантьорство, търговия и обслужване
246 Плевен Плевен Професионална гимназия по туризъм „Алеко Константинов“
247 Плевен Плевен Основно училище “Валери Петров“
248 Плевен Плевен Начално училище „Отец Паисий“
249 Плевен Плевен Професионална гимназия по мениджмънт и хранителни технологии
250 Плевен Търнене Обединено училище „Св. Св. Кирил и Методий“
251 Плевен Ясен Основно училище „Св.Св.Кирил и Методий“
252 Пордим Вълчитрън Обединено училище „Никола Йонков Вапцаров“
253 Червен бряг Койнаре Средно училище “ Христо Смирненски“
254 Червен бряг Рупци Основно училище „Христо Ботев“
255 Червен бряг Червен бряг Средно училище „Д-р Петър Берон“
256 Червен бряг Чомаковци Основно училище „Христо Ботев“
257 Асеновград Асеновград Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
258 Асеновград Боянци Основно училище „Професор доктор Асен Златаров“
259 Карлово Карлово Средно училище „Васил Левски“
260 Карлово Розино Основно училище „Христо Г. Данов“
261 Карлово Христо Даново Основно училище „Генерал Карцов“
262 Марица Граф Игнатиево Основно училище „Граф Николай Игнатиев“
263 Марица Царацово Основно училище „Дядо Иван Арабаджията“
264 Перущица Перущица Основно училище „Петър Бонев“
265 Пловдив Пловдив Частна професинална гимназия по информатика и компютърни науки “ Академик Благовест Сендов“
266 Пловдив Пловдив Основно училище „Алеко Константинов“
267 Пловдив Пловдив Основно Училище „Д-р Петър Берон“
268 Пловдив Пловдив Основно училище „Екзарх Антим І“
269 Пловдив Пловдив Средно училище „Любен Каравелов“
270 Пловдив Пловдив Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
271 Пловдив Пловдив Средно училище „Св. Патриарх Евтимий“
272 Пловдив Пловдив Основно училище „Васил Петлешков“
273 Пловдив Пловдив Основно училище „Елин Пелин“
274 Пловдив Пловдив Основно училище „Тодор Каблешков“
275 Пловдив Пловдив Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
276 Пловдив Пловдив Математическа гимназия „Академик Кирил Попов“
277 Пловдив Пловдив Начално училище „Христо Ботев“
278 Пловдив Пловдив Основно училище „Райна Княгиня“
279 Пловдив Пловдив Средно училище „Пейо Крачолов Яворов“
280 Пловдив Пловдив Средно училище „Христо Груев Данов“
281 Пловдив Пловдив Езикова гимназия „Иван Вазов“
282 Пловдив Пловдив Средно училище „Братя Миладинови“
283 Пловдив Пловдив Начално училище „Климент Охридски“
284 Пловдив Пловдив Основно училище „Димитър Талев“
285 Пловдив Пловдив Основно училище „Яне Сандански“
286 Пловдив Пловдив Средно училище “ Константин Величков „
287 Пловдив Пловдив Средно училище „Свети Седмочисленици“
288 Пловдив Пловдив Средно училище „Св. Софроний Врачански“
289 Пловдив Пловдив Средно училище „Черноризец Храбър“
290 Пловдив Пловдив Частно средно училище „Дружба“
291 Пловдив Пловдив Частно основно училище „Бъдеще“
292 Пловдив Пловдив Частно средно бизнес училище „Талантите“
293 Пловдив Пловдив Основно училище „Княз Александър I“
294 Пловдив Пловдив Професионална гимназия по електротехника и електроника
295 Пловдив Пловдив Професионална гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“
296 Пловдив Пловдив Професионална гимназия по архитектура, строителство и геодезия „Арх.Камен Петков“
297 Първомай Първомай Средно училище „Проф. д-р Асен Златаров“
298 Раковски Раковски Основно училище „Христо Смирненски“
299 Родопи Брестник Основно училище „Васил Левски“
300 Родопи Брестовица Основно училище „Христо Ботев“
301 Садово Болярци Основно училище „Георги Сава Раковски „
302 Садово Чешнегирово Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
303 Сопот Сопот Професионална гимназия „Генерал Владимир Заимов“
304 Стамболийски Стамболийски Обединено училище „Христо Ботев“ гр. Стамболийски
305 Стамболийски Стамболийски Средно училище „Отец Паисий“
306 Хисаря Хисаря Средно училище „Христо Смирненски“
307 Исперих Подайва Основно училище „Отец Паисий“
308 Кубрат Кубрат Средно училище „Христо Ботев“
309 Кубрат Кубрат Професионална гимназия
310 Лозница Сейдол Основно училище „Виделина“
311 Разград Разград Национална професионална техническа гимназия „Шандор Петьофи“
312 Разград Разград Професионална гимназия по химични технологии и биотехнологии „Мария Кюри“
313 Разград Разград Основно училище Никола Йонков Вапцаров
314 Разград Разград Основно училище „Васил Левски“
315 Разград Разград Основно училище „Иван Сергеевич Тургенев“
316 Разград Разград Професионална гимназия по облекло „Станка Николица Спасо-Еленина“
317 Разград Разград Професионална гимназия по транспорт и строителство „Христо Смирненски“
318 Бяла Бяла Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“
319 Бяла Бяла Начално училище „Петко Рачев Славейков“
320 Бяла Бяла Средно училище „Панайот Волов“
321 Русе Русе Основно училище „Любен Каравелов“
322 Русе Русе Основно училище „Ангел Кънчев“
323 Русе Русе Основно училище “ Братя Миладинови“
324 Русе Русе Основно училище „Иван Вазов“
325 Русе Русе Основно училище „Никола Обретенов“
326 Русе Русе Английска езикова гимназия „Гео Милев“
327 Русе Русе Средно училище за европейски езици „Свети Константин-Кирил Философ“
328 Русе Русе Средно училище с преподаване на немски език „Фридрих Шилер“
329 Русе Русе Средно училище „Васил Левски“
330 Русе Русе Първо частно средно училище „Леонардо да Винчи“ ООД
331 Русе Русе Професионална гимназия по транспорт
332 Силистра Силистра Спортно училище „Дръстър“
333 Тутракан Тутракан Средно училище „Йордан Йовков“
334 Тутракан Тутракан Средно училище „Христо Ботев“
335 Сливен Желю войвода Основно училище „Д-р Петър Берон“
336 Сливен Самуилово Основно училище „Христо Ботев“
337 Сливен Сливен Начално училище „Васил Левски“
338 Сливен Сливен Основно училище „Димитър Петров“
339 Сливен Сливен Основно училище „Панайот Хитов“
340 Сливен Сливен Средно училище „Йордан Йовков“
341 Сливен Сливен Средно училище „Константин Константинов“
342 Сливен Сливен Професионална гимназия по икономика „Професор доктор Димитър Табаков“
343 Девин Грохотно Основно училище „Гео Милев“
344 Девин Девин Професионална гимназия по електротехника „А. С. Попов“
345 Златоград Златоград Средено училище „Антим І“
346 Златоград Златоград Основно училище „Васил Левски“
347 Златоград Старцево Средно училище „Свети княз Борис I“
348 Мадан Мадан Средно училище „Отец Паисий“
349 Неделино Неделино Средно училище “ Св. Св. Кирил и Методий“
350 Рудозем Рудозем Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий”
351 Смолян Смолян Основно училище „Юрий Гагарин“
352 Смолян Смолян Основно училище „Стою Шишков“
353 Смолян Смолян Основно училище „Иван Вазов“
354 Смолян Смолян Езикова гимназия „Иван Вазов“
355 Смолян Смолян Професионална гимназия по икономика „Карл Маркс“
356 Смолян Търън Основно училище „Стою Шишков“
357 Столична Банкя Частно средно училище Дени Дидро ЕАД
358 Столична Бистрица 192. Средно училище „Христо Ботев“
359 Столична Бухово 117. Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
360 Столична Владая 86 Основно училище „Св. Климент Охридски“
361 Столична Железница 191 Основно училище „Отец Паисий“
362 Столична Иваняне Частно основно училище „Цар Симеон Велики“ ЕООД
363 Столична Нови Искър 170 Средно училище „Васил Левски“
364 Столична София Частна професионална гимназия по дигитални науки „СофтУни Светлина”
365 Столична София Частно начално училище „Светилник“
366 Столична София Частно средно училище „Константин-Кирил Философ“
367 Столична София Частно основно училище „Прогресивно образование 3 – София“
368 Столична София 2 Средно училище „Академик Емилиян Станев“
369 Столична София ЧСУ „Рьорих“ с ранно чуждоезиково обучение и разширено изучаване на музика и изобразително изкуство
370 Столична София Частно средно езиково училище „Британика“
371 Столична София Частно средно училище „Професор Николай Райнов“
372 Столична София Частно средно Монтесори училище – Откривател ЕООД
373 Столична София 140. Средно училище „Иван Богоров“
374 Столична София Частно средно училище „Дружба“ – София“ ЕООД
375 Столична София 18 Средно училище „Уилям Гладстон“
376 Столична София 32. Средно училище с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“
377 Столична София 134. средно училище „Димчо Дебелянов“
378 Столична София Национална професионална гимназия пом прецизна техника и оптика „М. В. Ломоносов“
379 Столична София Частна профилирана гимназия с чуждоезиково обучение „Езиков свят“
380 Столична София Частно средно училище с немски език „Веда“
381 Столична София Частно основно училище „Светлина“
382 Столична София 11 Основно училище Свети Пимен Зографски
383 Столична София 105. Средно училище „Атанас Далчев“
384 Столична София Софийска професионална гимназия „Княгиня Евдокия“
385 Столична София Частна езикова гимназия „Проф.Иван Апостолов“
386 Столична София 43. Основно училище „Христо Смирненски“
387 Столична София Втора английска езикова гимназия „Томас Джеферсън“
388 Столична София Професионална гимназия по транспорт и енергетика „Хенри Форд“
389 Столична София 68. Средно училище „Академик Никола Обрешков“
390 Столична София 69 Средно училище „Димитър Маринов“
391 Столична София 108 Средно училище „Никола Беловеждов“
392 Столична София 150-то Основно училище „Цар Симеон Първи“
393 Столична София 75.Основно училище „Тодор Каблешков“
394 Столична София 19 Средно училище „Елин Пелин“
395 Столична София 34 Основно училище „Стою Шишков“
396 Столична София 36 Средно училище „Максим Горки“
397 Столична София 51 Средно училище „Елисавета Багряна“
398 Столична София 142 Основно училище „Веселин Ханчев“
399 Столична София 156-о обединено училище „Васил Левски“
400 Столична София 159 основно училище „Васил Левски“
401 Столична София 120 Основно училище „Георги Сава Раковски“
402 Столична София 122. Основно училище „Николай Лилиев“ Иновативно училище с роботика и приложно програмиране
403 Столична София 139 Основно училище „Захарий Круша“
404 Столична София Национална природо-математическа гимназия „Академик Любомир Чакалов“
405 Столична София Национална финансово-стопанска гимназия
406 Столична София Частно средно училище „Българско школо“ ООД
407 Столична София 40 Средно училище „Луи Пастьор“
408 Столична София 79 средно училище „Индира Ганди“
409 Столична София 90 Средно училище „Ген. Хосе де Сан Мартин“
410 Столична София 96 Средно училище „Лев Николаевич Толстой“
411 Столична София 97 Средно училище „Братя Миладинови“
412 Столична София Частна немска гимназия „Ерих Кестнер“
413 Столична София Частно средно училище „Петко Рачов Славейков“
414 Столична София 39. Средно училище „Петър Динеков“
415 Столична София 81. Средно училище „Виктор Юго“
416 Столична София 125 СУ „Боян Пенев“ с изучаване на чужди езици
417 Столична София 131. СУ „Климент Аркадиевич Тимирязев“
418 Столична София Спортно училище „Ген. Владимир Стойчев“
419 Столична София Частно средно училище с ранно чуждоезиково обучение „ЕСПА“ ЕООД
420 Столична София Американски колеж в София
421 Столична София Частно основно училище „Азбуки“
422 Столична София 15 Средно училище “ Адам Мицкевич“
423 Столична София 54. Средно училище „Св. Иван Рилски“
424 Столична София 141 Основно училище „Народни будители
425 Столична София 1 Средно училище „Пенчо П. Славейков“
426 Столична София 112 Основно училище „Стоян Заимов“
427 Столична София Частно средно училище „УВЕКИНД“
428 Столична София 149 Средно училище Иван Хаджийски“
429 Столична София Професионална гимназия по електротехника и автоматика
430 Столична София Професионална гимназия по селско стопанство „Бузема“
431 Столична София 44. Средно училище „Неофит Бозвели“
432 Столична София 48 Основно училище „Йосиф Ковачев“
433 Столична София Профилирана гимназия за изобразителни изкуства „Професор Николай Райнов“
434 Столична София 138. Средно училище за западни и източни езици „Проф. Васил Златарски“
435 Столична София Първа Частна Математическа Гимназия
436 Столична София Частно основно училище „Джани РоДари“ ЕООД
437 Столична София Частно основно училище „Питагор“
438 Столична София 133 Средно училище „Александър Сергеевич Пушкин”
439 Столична София 8. Средно училище „Васил Левски“
440 Столична София 20.ОУ „Тодор Минков“ с ранно чуждоезиково обучение по френски и немски език
441 Столична София 104 основно училище „Захари Стоянов“
442 Столична София Професионална гимназия по дизайн „Елисавета Вазова“
443 Столична София ЧСУ по изкуства и чужди езици „Артис“
444 Столична София 50. Основно училище „Васил Левски“
445 Столична София 17 СУ „Дамян Груев“
446 Столична София Софийска гимназия по хлебни и сладкарски технологии
447 Столична София 33 основно училище „Санкт Петербург“
448 Столична София 118 Средно училище „Академик Людмил Стоянов“
449 Столична София 101. Средно училище „Бачо Киро“
450 Столична София 100 Основно училище „Найден Геров“
451 Столична София Частно основно училище „Образователни технологии“
452 Столична София Частна профилирана гимназия „Образователни технологии“
453 Столична София 6 ОУ „Граф Игнатиев“
454 Столична София 9 Френска езикова гимназия „Алфонс дьо Ламартин“
455 Столична София 55 Средно училище „Петко Каравелов“
456 Ботевград Ботевград Профилирана природо-математическа гимназия“Акад.проф.д-р Асен Златаров“
457 Ботевград Ботевград Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
458 Ботевград Ботевград Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
459 Годеч Годеч Средно училище „Проф. д-р Асен Златаров“
460 Елин Пелин Елин Пелин Средно училище „Васил Левски“
461 Етрополе Етрополе Основно училище „Христо Ботев“
462 Златица Златица Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
463 Ихтиман Вакарел Обединено Училище „Христо Смирненски“
464 Копривщица Копривщица Средно училище „Любен Каравелов“
465 Костинброд Костинброд Второ основно училище „Васил Левски“
466 Костинброд Костинброд Първо основно училище „Васил Левски“
467 Мирково Мирково Основно училище „Георги Бенковски“
468 Пирдоп Пирдоп Професионална гимназия по механаноелектротехника
469 Правец Правец Основно училище „Васил Левски“
470 Самоков Самоков Професионална гимназия по туризъм
471 Самоков Самоков Средно училище „Отец Паисий“
472 Самоков Самоков Обединено училище „Неофит Рилски“
473 Своге Своге Професионална гимназия „Велизар Пеев“
474 Сливница Сливница Средно училище Св.Св. Кирил и Методий“
475 Гълъбово Гълъбово Средно училище „Васил Левски“
476 Гълъбово Гълъбово Професионална гимназия по енергетика и електротехника
477 Казанлък Казанлък Средно училище „Екзарх Антим І“
478 Казанлък Казанлък Професионална гимназия „Иван Хаджиенов“
479 Казанлък Казанлък Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм
480 Казанлък Казанлък Основно училище „Георги Кирков“
481 Казанлък Казанлък Основно училище „Св. Паисий Хилендарски“
482 Казанлък Казанлък Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт
483 Казанлък Кънчево Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
484 Казанлък Ръжена Обединено училище „Св. Св. Кирил и Методий“
485 Мъглиж Мъглиж Основно училище „Христо Ботев“
486 Мъглиж Тулово Основно училище „Христо Смирненски“
487 Николаево Николаево Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“
488 Павел баня Александрово Основно училище „Христо Ботев“
489 Павел баня Павел баня Професионална гимназия по ресторантьорство и хотелиерство
490 Павел баня Търничени Основно училище „Св. Паисий Хилендарски“
491 Раднево Раднево Средно училище „Гео Милев“
492 Раднево Раднево Второ основно училище „Св. Паисий Хилендарски“
493 Стара Загора Дълбоки Основно училище „Иван Мирчев“
494 Стара Загора Стара Загора Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“
495 Стара Загора Стара Загора Профилирана природоматематическа гимназия „Гео Милев“
496 Стара Загора Стара Загора Средно училище „Христо Смирненски“
497 Стара Загора Стара Загора Национална професионална гимназия по ветеринарна медицина „Иван Павлов“
498 Стара Загора Стара Загора Второ основно училище „Петко Рачов Славейков“
499 Стара Загора Стара Загора Основно училише „Кольо Ганчев“
500 Стара Загора Стара Загора Основно училище „Кирил Христов“
501 Стара Загора Стара Загора Пето основно училище „Митьо Станев“
502 Стара Загора Стара Загора Девето основно училище „Веселин Ханчев“
503 Стара Загора Стара Загора Дванадесето основно училище „Стефан Караджа“
504 Стара Загора Стара Загора Начално училище „Димитър Благоев“
505 Стара Загора Стара Загора Шесто основно училище „Свети Никола“
506 Стара Загора Стара Загора Гимназия с преподаване на чужди езици „Ромен Ролан“
507 Стара Загора Стара Загора Средно училище „Васил Левски“
508 Чирпан Чирпан Професионална гимназия по селско стопанство
509 Чирпан Чирпан Начално училище „Св. Климент Охридски“
510 Омуртаг Беломорци Основно училище „Георги Бенковски“
511 Омуртаг Омуртаг Второ начално училище „Васил Левски „
512 Омуртаг Омуртаг Професионална гимназия по транспорт и лека промишленост
513 Попово Попово Основно училище „Св. Климент Охридски“
514 Попово Попово Профилирана гимназия „Христо Ботев“
515 Попово Попово Професионална гимназия по техника и лека промишленост
516 Попово Попово Професионална гимназия по селско стопанство „Никола Пушкаров“
517 Търговище Търговище Първо средно училище „Свети Седмочисленици“
518 Търговище Търговище Професионална гимназия по икономическа информатика „Джон Атанасов“
519 Търговище Търговище Професионална гимназия по туризъм и хранително-вкусови технологии „Алеко Константинов“
520 Търговище Търговище Професионална гимназия по земеделие
521 Димитровград Димитровград Основно училище „Пенчо Славейков“
522 Димитровград Димитровград Средно училище „Любен Каравелов“
523 Димитровград Димитровград Природо-математическа гимназия със засилено изучаване на чужди езици „Иван Вазов“
524 Димитровград Димитровград Професионална гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“
525 Ивайловград Свирачи Основно училище „Св.Св. Кирил и Методий“
526 Любимец Любимец Начално училище „Захари Стоянов“
527 Харманли Харманли Основно училище „Иван Вазов“
528 Хасково Хасково Основно училище „Св. Климент Охридски“
529 Хасково Хасково Финансово-стопанска гимназия „Атанас Буров“
530 Хасково Хасково Професионална гимназия по туризъм „Александър Паскалев“
531 Хасково Хасково Професионална гимназия по дървообработване и строителство „Цар Иван Асен ІІ“
532 Хасково Хасково Професионална гимназия по лека промишленост „Райна Княгиня“
533 Хасково Хасково Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“
534 Велики Преслав Велики Преслав Професионална техническа гимназия „Симеон Велики“
535 Върбица Върбица Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
536 Никола Козлево Никола Козлево Средно училище „Цанко Бакалов Церковски“
537 Шумен Шумен Средно училище „Панайот Волов“
538 Шумен Шумен Второ основно училище „Д-р Петър Берон“
539 Шумен Шумен Средно училище „Йоан Екзарх Български“
540 Шумен Шумен Средно училище „Сава Доброплодни“
541 Тунджа Скалица Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
542 Ямбол Ямбол Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“
543 Ямбол Ямбол Основно училище „Николай Петрини“
544 Ямбол Ямбол Средно училище „Св. Климент Охридски“
545 Ямбол Ямбол Основно училище „Петко Рачов Славейков“
546 Ямбол Ямбол Езикова гимназия „Васил Карагьозов“
547 Ямбол Ямбол Професионална гимназия по икономика „Георги Стойков Раковски“
548 Ямбол Ямбол Гимназия по строителство и архитектура, графика и дизайн „Кольо Фичето“

 

admin

0897 921 381

admin has 111 posts and counting. See all posts by admin

Вашият коментар